Rahvasportlane

Aasta oli siis 2005. SEB Ühispanga sügisjooksul jagati 10 kilomeetri läbimise eest medaleid ja Helsingi-kruiise. Mõeldud-tehtud! Minu jooksuharjumus piirdus siis veel ca 1 km vaevalise läbimisega kuulitõuketrenni soojenduseks, aga mõte Soomemaast ajab nii härja kaevu kui Tikerpalu 10 kilomeetrit läbima.

Need kilomeetrid said vaevaliselt, kõnniga vaheldumisi loetud, Soomes jäi käimata, aga vastupidavusalade pisik jäi külge. Sügisjooksul käisin veel mitmel aastal, Lavaka ajal jäi küll jooksmisesse paus, aga 2013. aasta oli murranguline ning edasine on juba ajalugu. Minu saldos on 5 täispikka maratoni, Järvejooksude ja Linnajooksude sarjad, minu esimene karikas Tallinna pargijooksude sarjast ning EV100 kingitus „Mihkel Tikerpalu 100 starti Eestimaa pinnal“. Triathlon Estonia poolpikk triatlon ootab sel suvel veel ees. Anu Säärits küsiks siinkohal: „Kuidas tunne on?“. Mina vastan: „Kõik on võimalik!“.

Erilisel kohal minu rahvaspordisaavutuste seinal on heategevuslikud maratonid. Viiel korral panin ma oma pingutuse suure kella külge ning toetasin oma higi ja pisarate ning heade sponsorite ja lahkete annetajate toel nii intellektipuudega noortele ja lastele mõeldud Maarja Küla Põlvamaal, sihtasutust Aitan Lapsi, et üha enam lapsi jõuaks teatrisse, ning Tallinna Lastehaigla Toetusfondi, et meie väikelapsed saaksid tuge unele, mida on meil kõigil väga vaja.

Vahemikus 2017 – 2020  otsisin taga põnevaid starte igalt poolt Eestist, et teha Eesti Vabariigile 100. sünnipäevaks ilus sportlik kingitus. Minu suurimaks avastuseks oli see, et meie rahvaspordiskeene kubiseb erinevatest põnevatest, karvastest ja sulelistest võimalustest teha sporti ja panna ennast proovile teiste rahva- ja tervisesportlaste seas. See on vägev tunne – Eestis elab väga sportlik rahvas! Oma mõtetest ja kogemustest sel teekonnal kirjutasin ka „Rahvasportlase“ blogis – https://rahvasportlane.blogspot.com/.

Mõni aeg tagasi hõikasin ühes ajakirjas välja oma eesmärgi. Ma imetlen veteransportlasi, kes veel kuue-seitsmekümnendates, aga vanemaski eas teevad sporti, hoiavad end vormis ning käivad võistlemaski. Ma tahaksin tänasest aastat 40 hiljem olla samuti vitaalne ja sportlik inimene, kes, kui just ei võida maailmameistrivõistlustel kuhjades medaleid, teeb Viljandi järvejooksul mõnele kolmekümnesele silmad ette!