Kirjeldustõlk

Väikese poisina tahtsin mina saada… 

Täna kirjeldan ma erinevate spordialade võistlusi, sh korvpalliklubi BC Kalev/Cramo mänge VTB Ühisliigas ja Eesti meeste jalgpallikoondise etteasteid.

Väikese poisina tahtsin mina saada…  spordikommentaatoriks. Jah, nii see tõesti oli. Mul käisid kodus nii Spordileht kui ajakiri Sporditäht, ma lõikasin papist välja tükikesi, kirjutasin neile nimed peale ja mängisin nii olümpiamänge, maailmameistrivõistlusi kui Tour de France´i. Loomulikult ei puudunud sellistelt suursündmustelt spordikommentaar, mille ma ise Lembitu Kuuse ja Toomas Uba vaimus mängu juurde esitasin. Täna võin uhkusega öelda, et minu unistus on täitunud – olen kirjeldustõlk, kes oma kirjeldusega teeb spordivõistlusi nähtavaks neile, kes ise silmade abil spordisündmustest osa ei saa.

2018. aasta oli Eesti spordielus märkimisväärne – Tallinnas Lilleküla staadionil kohtusid kaks selle hetke maailma parimat jalgpalliklubi Madridi Real ja Madridi Atletico. Mul oli au olla osaline selles ajaloolises hetkes – ühelt poolt vabatahtlikuna, kes tähtsaid inimesi lennujaamas vastu võttis, teisalt kirjeldustõlgina, kes tegi mängu „nähtavaks“ ka vaegnägijatele ja pimedatele. Sellest augustikuuõhtust jäi visuaalsuse vahendamine mulle südamesse ja täna kirjeldan ma erinevate spordialade võistlusi, sh korvpalliklubi BC Kalev/Cramo mänge VTB Ühisliigas ja Eesti meeste jalgpallikoondise etteasteid.

Infot minu kirjeldusega spordivõistluste kohta leiab MTÜ TikerKultuuri Facebooki lehelt.