Minust

Olen mitmekülgsete huvide ja oskustega näitleja. Sain teatrihariduse Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikoolis – lõpetasin 2010. aastal Hendrik Toompere juhendamisel XXIV lennu. Sellest ajast alates olen suurema osa oma tööelust veetnud NUKU teatri lavadel.

Mihkel Tikerpalu

Kui ma Loksa 1. Keskkooli 2006. aastal kuldmedaliga lõpetasin, olid minu ees lahti väravad kalandusest ajaloo ja matemaatikani.

Kindlasti oleks olnud hõlpsam lehvitada Tartu Ülikoolis eksamitulemustega ja ajalugu õppima asuda, aga miski siiski tõmbas mind Tallinnas Toompeale. Mis siis, et ma ei teadnud, mis asi see Lavakunstikool on ja kus see asub. Edevus, selge see, et edevus!

Paberitega näitleja sai minust 2010. aastal – lõpetasin Lavakas Hendrik Toompere juhendatud 24. lennu.

Suurema osa oma tööelust olen lavalaudadel veetnud Eesti Noorsooteatris (endise nimega Eesti Riiklik Nukuteater või NUKU teater), aga olen lavaõhku hinganud ka Vanemuise, Estonia ja Vana Baskini teatrites. Olen üles astunud ka teleekraanil, enim tuntud on Uuevariku talu noorperemehe Ints Kattai roll telesarjas “Õnne 13”. Lisaks olen andnud lugematul hulgal hääli animafilmidele- ja sarjadele ning reklaamidele.

Mihkel Tikerpalu
Mihkel Tikerpalu

Õhtujuhi, pulmaisa ja sündmuste korraldajana olen näitlejatöö kõrval tegelenud juba pea kümme aastat.

Minu huvi kultuuri- ja ürituskorralduse vastu sai alguse 2013. aastal, kui viisin peakorraldajana läbi traditsioonilist Teatrite Spartakiaadi. Sellest ajast alates olen korraldanud ja juhtinud suve- ja sünnipäevi, jõulupidusid, olen pulmaisana olnud abiks paljude noorpaaride tähtsaima päeva õnnestumisel. Korralduskogemust olen kogunud ka Rahvusvahelise Nukuteatrite Ühenduse UNIMA Eesti keskuse juhatuse esimehe ja erinevate projektide juhina. Teatriprodutsendina olen tegutsenud  Teatriühenduse Misanzen ja MTÜ TikerKultuur eesotsas ning minu juhtimisel on lavale jõudnud teiste hulgas lavastused „Viinistu teatriõhtu: Üle vee/Laineid lausudes“, „Õhtu on salameri. Edgar Valteri rahutu rahu“ ja „Isal on plaan: laulude ja graafikutena“. 

Siinkohal võiks ju nimekirja lukku lüüa, aga minu põhimõte on, et kõigil on ööpäevas 24 tundi ja mina kasutan neid niimoodi, et saaks maksimaalselt ära tehtud.

Lisaks juba nimetatutele on minu kireks tervise- ja rahvasport ning spordivõistluste kirjeldustõlkimine, mille ma sujuvalt oma päevadesse ära mahutan.

Mihkel Tikerpalu